Projekt „Przepis na Rozwój” podczas XI Europejskiego Forum Gospodarczego

Już wkrótce, dzięki XI edycji Europejskiego Forum Gospodarczego, Łódź na kilka godzin stanie się centrum europejskiej gospodarki. O marce i sile jednego z najważniejszych cyklicznych wydarzeń gospodarczych w Polsce świadczą liczby: 35 paneli, 200 prelegentów, 3000 uczestników. HRP i projekt „Przepis na Rozwój” staną się częścią tej ważnej imprezy.

Przez dwa dni – 15 i 16 października – eksperci biznesu i ekonomii oraz osobistości ze świata mediów i życia publicznego dyskutować będą o biznesie i gospodarce w dynamicznie zmieniającym się świecie. W skali mikro i makro przeanalizowane zostaną szanse, zagrożenia, wyzwania i problemy stojące przed polską gospodarką: kreowanie innowacyjnych rozwiązań dla zwiększenia konkurencyjności, ekspansji na rynki pozaeuropejskie, logistyka w rejonie Polski Centralnej i jej wpływ na zintensyfikowanie wymiany gospodarczej, województwo łódzkie jako hub logistyczny, trendy w branży beauty i sektorze produkcji odzieży. Prelegenci EFG2018 dyskutować będą również na temat innowacyjnego marketingu, kreatywności w działaniach promocyjnych i nowych technologii, wykorzystania sukcesów sportowych czy popularnych wydarzeń kulturalnych dla promowania własnych marek.

HRP, wraz z projektem „Przepis na Rozwój”, zaprasza na panel XI – „Problemy, wyzwania i perspektywy rynku pracy” (15.10, godz. 13.00 – 14.30, sala SATIN 2). Wagę rynku pracownika, rolę mediów w „dojrzewaniu” kapitału ludzkiego i znaczenie odpowiedniego wykorzystania funduszy unijnych przeznaczonych na rozwój pracowników rozważać będą:

  • dr Michał Boni - Poseł do Parlamentu Europejskiego, były minister pracy i polityki społecznej (tbc)
  • Konrad Jaszczyński - Prezes Zarządu HRP Group
  • dr Władysław Kosiniak-Kamysz - Poseł na Sejm RP, minister pracy i polityki społecznej (2011–2015)
  • dr Barbara Mrozińska-Badura - Prezes Zarządu, redaktor naczelny Toya TV
  • dr Jan Olbrycht - Poseł do Parlamentu Europejskiego, ekspert w zakresie funduszy europejskich
  • Witold Stępień - Marszałek Województwa Łódzkiego
  • prof. dr hab. Bogusława Urbaniak - Kierownik Katedry Pracy i Polityki Społecznej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, Uniwersytet Łódzki

Dyskusję moderować będzie Bożena Ziemniewicz - prowadząca Łódzki Salon Gospodarczy, Prezes Stowarzyszenia Lifelong Learning, ekonomistka, menedżer, przedsiębiorca branży usług rozwojowych, społecznik.

Europejskie Forum Gospodarcze organizowane jest przez Województwo Łódzkie, przy wsparciu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.