Przedsiębiorcy z województwa łódzkiego udowodnili, jak ogromną wartość dla biznesu ma inwestycja w rozwój kadr i stałe podnoszenie poziomu kompetencji – zarówno swoich, jak i pracowników. Z uwagi na ogromne zainteresowanie tegoroczną odsłoną Przepisu na Rozwój, HRP ogłasza rozpoczęcie drugiej edycji projektu. Nabór do Przepisu Na Rozwój 2 rusza już 20 listopada!
360.856 rozdystrybuowanych bonów, prawie 1.200 szkoleń i ponad 7.500 uczestników – tak, w skrócie, można podsumować dotychczasową efektywność Przepisu Na Rozwój – projektu realizowanego przez HRP we współpracy z Łódzką Izbą Przemysłowo-Handlową, Polską Izbą Firm Szkoleniowych oraz Fenix Poland.
– Tak duże zainteresowanie bonami rozwojowymi, a z ich pomocą poprawą konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez podnoszenie kompetencji i kwalifikacji pracowników, to prawdziwy powód do dumy – zwłaszcza w kontekście rozwoju całego województwa – zauważa Jakub Kobyliński, Dyrektor ds. Jakości w firmie HRP. – W obliczu efektów pierwszej edycji projektu i pytań o dostępność bonów nie mogliśmy więc pozostać bierni. Dlatego z radością informujemy o rozpoczęciu drugiej edycji „Przepisu na Rozwój” i kolejnym naborze, który ruszy już we wtorek – 20 listopada – dodaje Jakub Kobyliński.
Druga edycja projektu to doskonała okazja dla tych, którzy w ramach świątecznego prezentu, pragną podarować swojemu przedsiębiorstwu wzrost konkurencyjności i jeszcze mocniejszą pozycję na rynku. Przepis na Rozwój 2 zainteresuje również MŚP, które osiągnęły już próg wsparcia przysługującego im w pierwszej edycji projektu – kolejny etap przedsięwzięcia to nowe limity i kolejna szansa na otrzymanie dofinansowania. W rozpoczynającym się naborze do wykorzystania jest aż 100.000 bonów rozwojowych, każdy o wartości 60 PLN. Obecny nabór obejmuje bony krótkoterminowe, które muszą być wykorzystane do 20 marca 2019 roku, więc większość przedsiębiorców przeznaczy je na dofinansowanie kursów i szkoleń zawodowych dla pracowników bądź usługi doradcze, coaching czy mentoring. Bony długoterminowe, dostępne w kolejnych naborach, częściej przeznaczane są na studia podyplomowe lub specjalistyczne kursy.
Z pomocą bonów rozwojowych można sfinansować do 80% kosztów kursów, szkoleń, studiów podyplomowych bądź doradztwa – w przypadku mikro i małych przedsiębiorstw oraz 50% kosztów w przypadku średnich przedsiębiorstw (z możliwością zwiększenia dofinansowania do 80% po spełnieniu kryteriów określonych w regulaminie rekrutacji). – Siłą Przepisu na Rozwój jest oferta szyta na miarę. To przedsiębiorca decyduje, jaką usługę wykupi – które ze szkoleń będzie najbardziej korzystne dla rozwoju jego przedsiębiorstwa i przyniesie najwięcej korzyści jego pracownikom. Jedynym warunkiem skorzystania z kursu lub szkolenia jest jego obecność w Bazie Usług Rozwojowych, a że wybierać można spośród ponad 26 tys. pozycji, bez trudu dopasujemy właściwą usługę do własnych potrzeb – rekomenduje ekspert firmy HRP.
– Projekt realizujemy w partnerstwie przedsiębiorców i organizacji ich zrzeszających, więc doskonale rozumiemy biznes i jego potrzeby. Staramy się maksymalnie uprościć wymagane procedury, a równocześnie nasi doradcy służą pomocą na każdym etapie realizacji projektu. Dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie uruchomiliśmy również specjalną infolinię. Dzwoniąc pod numer 42 208 06 06 uzyskać można pomoc w kwestiach regulaminowych oraz rejestracji w systemie – zapewnia Jakub Kobyliński.
Rejestracja i szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie www.przepisnarozwoj.eu.