Projekt „Przepis na Rozwój” podczas XI Europejskiego Forum Gospodarczego

Już wkrótce, dzięki XI edycji Europejskiego Forum Gospodarczego, Łódź na kilka godzin stanie się centrum europejskiej gospodarki. O marce i sile jednego z najważniejszych cyklicznych wydarzeń gospodarczych w Polsce świadczą liczby: 35 paneli, 200 prelegentów, 3000 uczestników. HRP i projekt „Przepis na Rozwój” staną się częścią tej ważnej imprezy.

Przez dwa dni – 15 i 16 października – eksperci biznesu i ekonomii oraz osobistości ze świata mediów i życia publicznego dyskutować będą o biznesie i gospodarce w dynamicznie zmieniającym się świecie. W skali mikro i makro przeanalizowane zostaną szanse, zagrożenia, wyzwania i problemy stojące przed polską gospodarką: kreowanie innowacyjnych rozwiązań dla zwiększenia konkurencyjności, ekspansji na rynki pozaeuropejskie, logistyka w rejonie Polski Centralnej i jej wpływ na zintensyfikowanie wymiany gospodarczej, województwo łódzkie jako hub logistyczny, trendy w branży beauty i sektorze produkcji odzieży. Prelegenci EFG2018 dyskutować będą również na temat innowacyjnego marketingu, kreatywności w działaniach promocyjnych i nowych technologii, wykorzystania sukcesów sportowych czy popularnych wydarzeń kulturalnych dla promowania własnych marek.

HRP, wraz z projektem „Przepis na Rozwój”, zaprasza na panel XI – „Problemy, wyzwania i perspektywy rynku pracy” (15.10, godz. 13.00 – 14.30, sala SATIN 2). Wagę rynku pracownika, rolę mediów w „dojrzewaniu” kapitału ludzkiego i znaczenie odpowiedniego wykorzystania funduszy unijnych przeznaczonych na rozwój pracowników rozważać będą:

  • dr Michał Boni – Poseł do Parlamentu Europejskiego, były minister pracy i polityki społecznej (tbc)
  • Konrad Jaszczyński – Prezes Zarządu HRP Group
  • dr Władysław Kosiniak-Kamysz – Poseł na Sejm RP, minister pracy i polityki społecznej (2011–2015)
  • dr Barbara Mrozińska-Badura – Prezes Zarządu, redaktor naczelny Toya TV
  • dr Jan Olbrycht – Poseł do Parlamentu Europejskiego, ekspert w zakresie funduszy europejskich
  • Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego
  • prof. dr hab. Bogusława Urbaniak – Kierownik Katedry Pracy i Polityki Społecznej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, Uniwersytet Łódzki

Dyskusję moderować będzie Bożena Ziemniewicz – prowadząca Łódzki Salon Gospodarczy, Prezes Stowarzyszenia Lifelong Learning, ekonomistka, menedżer, przedsiębiorca branży usług rozwojowych, społecznik.

Europejskie Forum Gospodarcze organizowane jest przez Województwo Łódzkie, przy wsparciu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Oczywiście w każdej chwili możesz zablokować pliki cookies w swojej przeglądarce. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności oraz zasadami ochrony danych osobowych. ROZUMIEM!